1. domača naloga iz Matematičnega modeliranja

V L^{A}TEX-u prevedite za tri A4 strani besedila iz knjige [1]. Velikost črk naj bo 12pt. Strani v knjigi izberite takole: Naj bo S število, ki ga dobite v Matlabu z ukazom

          rand('seed',stevilka);round(250*rand(1)+50),

kjer je stevilka vaša vpisna številka. Strani, ki jih lahko prevajate, izberite smiselno med stranmi S in S + 10. Če je vaša vpisna številka recimo 12345678, potem je S = 191, zato lahko izbirate med stranmi 191 in 201. Smiselno pomeni, da naj izbrano besedilo predstavlja neko zaključeno enoto, ki ima glavo in rep. Če besedilo vsebuje tabele ali slike, jih lahko primerno priredite. V literaturi navedite, katere strani ste prevedli. Pri ocenjevanju bom upošteval:

• izgled in celovitost prevoda,

• matematično pravilnost,

• slovnično pravilnost.

Več izvodov knjige [1] lahko dobite v matematični knjižnici pod signaturo 10415/24 1,2,…,6. Bodite uvidevni do kolegov in si knjigo izposodite le za fotokopiranje strani, ki jih boste prevajali.

Prevod izbranih strani oddajte najkasneje do četrtka, 18.12. 2003 na vajah ali v predalček. Oddati morate izpis prevoda in izpis L^{A}TEX kode, s katero ste napisali prevod. Prvo stran opremite z imenom in priimkom, datumom ter naslovom knjige.

Za vsa vprašanja se obrnite name osebno na vajah ali po elektronski pošti. Bodite pazljivi, da je izdaja knjige res iz leta 1968, ker bom prevod primerjal s to izdajo.

Emil Žagar

Literatura

[1] F. Scheid, Theory and Problems of Numerical Analysis, Schaum’s outline series, McGraw–Hill Book Company, 1968.